V posledných rokoch si stále väčšiu popularitu získava permanentný make-up, ktorý je ideálnym riešením hlavne pre ženy, ktoré túžia byť upravené od rána až do večera.

Táto metóda má korene v ázijských krajinách a jej cieľom je vytvoriť make-up s prirodzeným efektom, ktorý podčiarkne výrazné črty tváre, alebo potlačí nedokonalosti pleti a koriguje drobné chybičky krásy.

Pomôže nám zvýrazniť obočie, očné linky, alebo kontúry pier a navyše je odolný voči vode, potu a slnku. Hoci nám permanentný make-up líčenie nenahradí, je pre neho dokonalým podkladom.

 

 


Ako prebieha zákrok? Technika permanentného make-upu sa používa prevažne na úpravu tváre (korekcia obočia, kontúry pier a očné linky) a vychádza zo starého tetovacieho umenia.Pred tetovaním sa pokožka znecitliví pomocou vhodných anestetík,takže priebeh je takmer bezbolestný.

Do vrchnej vrstvy pokožky (do hĺbky 0,3 až 0,5 mm) sa špeciálnym prístrojom implantujú prírodné mikropigmenty, ktoré sa po čase prirodzeným spôsobom odbúravajú. V priebehu 3-5 rokov pigment postupne bledne a stráca sa. Používame výhradne pigmenty na to určené a schválené Európskou Úniou!

Voľba vhodná pre každého? Permanentný make-up má veľa výhod, ale nie je vhodný pre každého. Pre ženy, ktoré trpia alergiami, alebo kožnými ochoreniami, nie je permanentný make-up tou správnou voľbou.

Pleť na tvári je oveľa citlivejšia a pokožka môže na pigmentovú farbu zareagovať rôzne. Pre tieto zákazníčky je vhodné urobiť test neznášanlivosti pigmentovej farby.

NOVINKA: Nastrelovanie uší bábetkám. Blomdahl.